Oldalak

2010. augusztus 5., csütörtök

50 éves a műholdas távközlés


Az első "passzív" távközlési műhold az ECHO-1, ami egy az űrben felfúvódó, 30m átmérőjű, vékony alufóliából álló gömb volt.
Úgy használták, hogy fellőtték rá az adást, ami visszaverődött a felületéről.
Pofonegyszerű és nem utolsósorban még az oroszok is láthatták - akár szabad szemmel is, mivel fénye az égbolt legfényesebb csillagaival vetekedett(!)
Aztán volt még néhány ilyen űr-zeppelin, de mára már szinte mind' a feledés homályába merült.

2010. július 27., kedd

two months off(line)


mindenkinek aki épp most lépett ki a munkahelyéről és leszarja az egészet :D MINDENT! :D
2 hónap lazítás (hanem több) :p